Hakkımızda

Gedik Kaynak Avrupa'nın en büyük kaynak sarf malzemeleri üreticilerinden biridir ve uluslararası tescilli ticari markaları olan GeKa ve GeKaTec altında 90'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Şirket GeKaMac markası altında kaynak makineleri ve GeKaRobot markası altında robotik çözümler sunan kaynak otomasyon ekipmanları üretmektedir.

Gedik Kaynak 1963 yılında kurulmuştur ve günümüzde kaynak sarf malzemeleri ve ekipmanları alanında küresel bir endüstri lideridir. Şirket, yılda yaklaşık 90.000 ton üstün kaliteli örtülü kaynak elektrotları, gazaltı, tozaltı, özlü tip kaynak tellerinin yanı sıra redresörler, gazaltı ve tozaltı kaynak makineleri, inverter tip kaynak makineleri ve kaynak jeneratörleri üretmektedir.

Gedik Kalitesi, Türkiye ve Dünya’da mega projelerde tercih ediliyor.

Uluslararası Kaynak Mühendisliği ve Teknikerliği alanlarında Gedik Eğitim Vakfı (GEV) çatısı altında eğitimler veren Gedik Kaynak akredite kuruluşu olan Gedik Test Merkezi (GTM) ile müşterilerine satış sonrası tahribatsız ve tahribatlı muayene hizmetleri sunmaktadır.

Müşterilerin farklı talep ve ihtiyaçlarına yönelik kaynak ürünleri ve mühendislik çözümleri sağlayan Gedik Kaynak sahip olduğu teknolojik alt yapı ve tam donanımlı laboratuvarlarda sürdürdüğü Ar-Ge faaliyetleri ile mevcut uygulamalarını ileri düzeye taşımaktadır.

Gedik Kaynak, üniversite-sanayi iş birliğini İstanbul Gedik Üniversitesi ile yürüttüğü projelerle hayata geçirerek Türkiye’ nin kaynak bilim ve teknolojisine önemli katkılarda bulunmaktadır.