Sağlık, Emniyet ve Çevre Kapsamı

SEÇ(Sağlık, Emniyet ve Çevre)’ in Teknik Kapsamı;

Örtülü kaynak elektrotlarının tasarımı, imalatı, satışı ve pazarlaması; Özlü Tel tasarımı, imalatı, satışı ve pazarlaması, Camsuyu imalatı, satışı ve pazarlaması, Gazaltı kaynak telleri ve çubukları, Tozaltı kaynak telleri ve tozları, TIG kaynak çubukları ve lehim çubuklarının imalatı, satışı ve pazarlaması ile kaynak makinelerinin tasarımı, imalatı, satışı, pazarlaması ve satış sonrası hizmeti, robotik kaynaklı çözümlere ilişkin projelendirme, tasarım ve satış sonrası hizmet,

SEÇ(Sağlık, Emniyet ve Çevre)’ in Standart Kapsamı;

Gedik Kaynak Sanayi ve Ticaret A.Ş. de ISO 14001 ve OHSAS 18001 Standardının tüm maddeleri uygulanmaktadır, hariç tutulan madde yoktur.

SEÇ Yönetim Sistemi Gedik Kaynak San. ve Tic. A.Ş.’ nin sorumluluğunda bulunan, çalışma ofisleri ve üretim alanlarında çalışanların refahını arttırmak, ürün ve çalışan için güvenli bir ortam sağlamak, tesis/ekipman güvenliğini sağlamak ve çevreye olan sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla uygulanmak üzere tasarlanmıştır.

Hazırlanan Sağlık Emniyet Çevre Sistemi Gedik Kaynak San. ve Tic. A.Ş.’ nin tanımlanan üretim faaliyetleri kapsamında vermiş olduğu hizmetler göz önünde bulundurularak Yasal şartlar ve çalışanların geçmiş tecrübelerinden yararlanılarak hazırlanmış olup, geliştirilebilir niteliktedir. Ayrıca kapsamda ve/veya işleyişte oluşabilecek değişiklikler göz önüne alınarak risk, etki, olasılık, çevre boyutları gibi değişkenler sürekli takip edilerek sistemlerin güncel kalması sağlanmaktadır.

Gerek duyulduğunda, SEÇ Yönetim Sistemi altında yapılan uygulamalara yürürlükte olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin belirli prosedürleri ve uygulamaları dahil edilebilmektedir.

Gedik Kaynak San. ve Tic. A.Ş. SEÇ Yönetim Sistemi’ni ISO 14001 ve OHSAS 18001 standartlarını baz alarak yapılandırmıştır.

SEÇ Yönetim Sisteminin ortak çatısı altında,

  • Çevre Yönetimi
  • İş Sağlığı ve Güvenliği

uygulamaları ortak olarak ele alınmaktadır.